Copa Barbanza Porto do Son 2013

Destacados resultados dos integrantes do Xadrez Rianxo, tanto a nivel individual como por equipos.

O pasado sábado día 12 de outubro, celebrouse no pavillón de Santa Irene no concello veciño de Porto do Son a Copa Barbanza 2013, onde cun total de 47 participantes, o Xadrez Rianxo cosechou uns triunfos indiscutibles.

Por Equipos, na categoría Sub18, o campión foi equipo formado polos xogadores: Carlos Piña, Carlos Penas, Daniel Fernandez e Javier Moares. O equipo de Rianxo Sub14 procramouse campión comarcal Sub18: Tania e Clara Rey Vicente, Vicente Cores Raño e Marcos Carou Filgueira. Na categoría absolutao ó equipo do Xadrez Rianxo formado por Manuel Abuin, Sergio Arevalillo, Alberto Hevia, Jose Manuel Gomez Vidal e Maria Romero Cubela, fixéronse có primeiro posto no podium.

En premios individuais, máis do mesmo, Tania Rey Vicente levouse o premio á campiona feminina sub18 e a súa irmá Clara campiona feminina categoria absoluta. Carlos Piña obtivo o premio ó primeiro comarcal sub18.

Na categoria absoluta, o terceiro posto conseguiuno o xogador do Xadrez Rianxo Sergio Arevalillo, mentres que o primeiro posto do torneo foi para Manuel Abuín, con pleno de victorias.

Clasificacións Copa Barbanza Porto do Son 2013

EQUIPOS:
Ranking Equipo Puntos Título
1 Rianxo 15 Campión
2 Mercantil 13 Campión Comarcal
3 Marquiño 12  
4 Boiro 11,5  
5 Padrón 10,5  
6 Gallaecia 9  
, Rianxo S18 9 Campión Sub18
8 Bretema 8  
  Rianxo S14 8 Campión Comarcal Sub18
  AD M Peleteiro 8 Campión Sub12
11 Mercantil S18 5,5  
  Mercantil S12 5,5 Campión Comarcal Sub12
13 Isolani 3  
 
INDIVIDUAL:
Abuín Boullón Manuel 1º Absoluto
Gómez Segade Pablo 2º Absoluto
Arevalillo Romero Sergio 3º Absoluto
Rey Vicente Clara 1ª Chicas
Gil Pérez Gerardo 1º Comarcal
   
Sixto Puente Eloy 1º Sub18
Rey Vicente Tania 1ª Sub18 Chicas
Piña Carlos 1º Sub18 Comarcal
   
Rodríguez Otero Ivan 1º Sub12
Campaña Paz Antonio 1º Sub12 Comarcal
 
CLASIFICACIÓN COMPLETA:
Rank SNo. Nome Elo FED Clube Pts BUC
1 1 Abuín Boullón Manuel 2119 Abs C Rianxo 6 23
2 2 Gómez Segade Pablo 2014 Abs Gallaecia 5 26½
3 3 Arevalillo Romero Sergio 1992 AbsC Rianxo 5 23½
4 6 Gil Pérez Gerardo 1914 AbsC Mercantil 5 22½
5 9 Núñez García Ramón 1837 AbsC Padrón 20½
6 5 Lago Fernández Fernando 1926 AbsC Marquiño 4 24
7 12 Outeiral Ricardo 1737 AbsC Marquiño 4 23
8 4 García Brión Alfonso 1933 AbsC Mercantil 4 23
9 15 Sixto Puente Eloy 1696 S18 Gallaecia 4 20½
10 13 Piñeiro Diego 1723 AbsC Boiro 4 20½
11 8 Amil Blanco Manuel 1841 AbsC Marquiño 4 20
12 10 Hevia Sieira Alberto 1790 Abs C Rianxo 4 18½
13 40 Rey Vicente Clara 0 S18CF Rianxo S14 4 18½
14 16 Mouriño Pepe 1679 AbsC Boiro 4 18½
15 28 García Romano Francisco 0 AbsC Mercantil 4 16
16 33 Ozores Samuel 0 ESP Boiro 22½
17 29 Gómez Vidal José Manuel 0 AbsC Rianxo 18
18 7 Susavila Muñiz Antonio 1883 AbsC Padrón 3 22
19 37 Piña Carlos 0 S18C Rianxo S18 3 21
20 47 Vidal Fernández Andrés 0 AbsC Bretema 3 19½
21 11 Otero Ramírez  Ángel 1741 Abs Isolani 3 18½
22 25 Fernandez Romero Daniel 0 S18C Rianxo S18 3 18½
23 46 Silva Samuel 0 Sub18 C Boiro 3 18
24 35 Pena Carlos 0 S18C Rianxo S18 3 17½
25 42 Rodríguez Otero Ivan 0 S12 Peleteiro 3 16
26 17 Creo Abeijón Diego 1664 AbsC Marquiño 3 15½
27 38 Ramos Rial  Carlos 0 S12 Peleteiro 3 15½
28 18 Uhía Manuel 1594 AbsC Bretema 3 14½
29 20 Campaña Paz Antonio 0 S12C Mercantil C 3 13½
30 30 Magariños Gómez Pablo 0 S18C Padrón 3 13
31 27 Gago Gude Iván 0 S18C Mercantil B 15
32 19 Bello Ramos Martín 0 S12C Mercantil C 2 20½
33 24 Cores Raño Vicente 0 S18C Rianxo S14 2 19½
34 34 Patiño Queiruga José Antonio 0 AbsC Bretema 2 17½
35 45 Silva Manuel 0 Sub18 C Boiro 2 17
36 22 Castaño Calo Antonio 0 S12C Bretema 2 15½
37 36 Perol Hurtado Adrián 0 S12 Peleteiro 2 15½
38 21 Carou Filgueira Marcos 0 S12C Rianxo S14 2 15
39 43 Romero Cubela María 0 AbsCF Rianxo 2 14½
40 39 Real Alonso Federico 0 S18C Mercantil B 2 11
41 23 Castaño Fran 0 AbsC Bretema 12
42 32 Moares Galbán Javier 0 S18C Rianxo S18 1 18
43 41 Rey Vicente Tania 0 S18CF Rianxo S14 1 15
44 31 Martínez Borrajo Manuel 0 S18C Mercantil B 1 14½
45 44 Sampedro Rodríguez Francisco 0 S12C Mercantil C ½ 12
46 26 Ferreiro  Marcano Ramses 0 Abs No Afiliado 0 15
47 14 Míguez Figuerido Jaime 1708 AbsC Marquiño 0 13