Torneo xadrez Festas de Ribeira 2013

Jorge Méndez Ríal acadou o segundo posto no torneo de xadrez das Festas de Ribeira, sendo o mellor da comarca na súa categoría (sub12), quedando por detrás do ferrolán Alfonso López (C.F.X. Ferrol).

I TORNEO NOCTURNO D'PIE- LEMBRANZA (Vilagarcía de Arousa)

Manuel Abuín, proclamouse campión do I TORNEO NOCTURNO D'PIE- LEMBRANZA, celebrado o fin de semana en Vilagarcía de Arousa.

V Trofeo Distribunosa Concello de Rianxo

 

 
 

Descarga as bases do torneo
 

 

Inscríbete no torneo
Data límite o xoves 29 de agosto ás 12:00.

Ampliado o prazo ata as 16:00

 

 

Listaxe de inscritos

Número de inscritos ata agora:
     

II Torneo de Xadrez Dani Da Rocha Prol - Nigrán

Resultados dos nosos integrantes do Xadrez Rianxo no II Torneo de Xadrez Dani Da Rocha Prol celebrado este fin de semán en Nigrán:

Nome Categoria Posto Puntos
Marcos Carou Figueira Sub 10 23 3,5
Brais Rey Figueira Sub 10 24 3,5
Laure Figueira Tembra Sub 10 33 3
Jorge Méndez Rial Sub 12 3 5,5
Clara Rey Vicente Sub 14 15 4
Luis Cernadas Castro Sub 14 20 4
Tania Rey Vicente Sub 14 22 3,5
Carlos Piña López Sub 16 9 4
Daniel Fernández Romero Sub 18 17 3,5

Campionato Galego Feminino Infantil ---- VII Copa Galicia Maristas 2013

Fin de semán de exitos para o Clube Xadrez Rianxo.

O pasado domingo 9 de xuño, as rapazas do Xadrez Rianxo quedaron Campionas Galegas Infantís, no concello de Sober en Lugo.

Resultados:

CLUB XADREZ RIANXO 2.5 - ESCOLA LUGUESA DE XADREZ 1.5
E.X. PONTEVEDRA 0.5 - CLUB XADREZ RIANXO 3.5

 

E noraboa tamén a Jorge Mendez Ríal, que quedou primeiro na VII Copa Galicia Maristas 2013 co Circuito Galego Escolar 2013, celebrado en Ourense o sábado 8 de xuño.

Nome Categoria Posto Puntos
Mauro Riveiro Suárez Sub 8 9 5
Marco Bravo Rodríguez Sub 10 17 5
Brais Rey Figueira Sub 10 24 4
Marcos Carou Figueira Sub 10 32 4
Laure Figueira Tembra Sub 10 52 3
Jorge Méndez Rial Sub 12 1 6,5
Tania Rey Vicente Sub 14 20 3,5
Javier Moares Galbán Sub 14 26 3
Nuria Domínguez Galbán Sub 14 32 2
Carlos Piña López Sub 16 9 3,5

IV Torneo Pontexadrez

Manuel Abuín, campeón no IV Torneo Pontexadrez:

Clasificación dos integrantes do Xadrez Rianxo:

Nome Categoria Posto Puntos
Mauro Riveiro Suárez Sub 8 15 4
Brais Rey Figueira Sub 10 28 4
Marcos Carou Figueira Sub 10 31 4
Jorge Méndez Rial Sub 12 3 6
Javier Moares Galbán Sub 14 19 4
Tania Rey Vicente Sub 14 20 4
Clara Rey Vicente Sub 14 26 3
David Hermo Martínez Sub 14 30 3
Sara Sampaño Rey Sub 14 31 3
Nuria Domínguez Galbán Sub 14 35 2,5
Carlos Piña López Sub 16 81 3
Daniel Fernández Romero Sub 18 50 2
Manuel Abuín Boullón Absoluto 1 7
Daniel Martínez Dourado Absoluto 22 4,5
Jorge Méndez Somoza Absoluto 55 3,5
María Romero Cubela Absoluto 102 2

E podedes acceder ás fotos do torneo na sección de Fotos.

XIII Torneo de Xadrez Concello da Guarda

Image: 

Integrantes do Xadrez Rianxo participantes no torneo, no que cabe destacar o primeiro posto de Jorge Méndez Rial na categoría Sub 12:

Nome Categoria Posto Puntos
Mauro Riveiro Suárez Sub 8 16 3
Brais Rey Figueira Sub 10 20 4
Marco Bravo Rodríguez Sub 10 27 3,5
Xian Castaño Rodríguez Sub 10 34 3
Laure Figueira Tembra Sub 10 42 3
Marcos Carou Figueira Sub 10 48 2
Jorge Méndez Rial Sub 12 1 6,5
Clara Rey Vicente Sub 14 18 3,5
Luis Cernadas Castro Sub 14 18 3,5
Javier Moares Galbán Sub 14 23 3
Tania Rey Vicente Sub 14 27 2,5
Nuria Domínguez Galbán Sub 14 29 2
Vicente Cores Rañó Sub 14 32 2
Carlos Piña López Sub 16 32 3,5
José Benito Cores Rañó Sub 16 34 3
Daniel Fernández Romero Sub 18 50 2
Alberto Hevia Sieira Absoluto 11 5
Daniel Martínez Dourado Absoluto 24 4
Jorge Méndez Somoza Absoluto 41 3
Manuel Castaño Ces Absoluto 57 1

 

Subcampións Provinciais Infantís

Image: 

Clasificación:

1.- CX Sigrás    5 ptos

2.- CX Rianxo    4 ptos

3.- CX Alexandre Bóveda     3 ptos

4.- CX Ferrol    0 ptos

Torneo Santa Rita 2013 - Vilagarcía

Clasificación dos xogadores do Xadrez Rianxo no XI Campionato Semirápidas Santa Rita:

Nome Categoria Posto Puntos
Mauro Riveiro Suárez Sub 8 14 3,5
Brais Rey Figueira Sub 10 23 3
Laure Figueira Tembra Sub 10 24 3
Xian Castaño Rodríguez Sub 10 30 2
Jorge Méndez Rial Sub 12 7 4,5
Tania Rey Vicente Sub 14 13 4
Clara Rey Vicente Sub 14 16 3,5
Sara Sampaño Rey Sub 14 21 2,5
Nuria Domínguez Galbán Sub 14 22 2
David Hermo Martínez Sub 14 23 2
Alberto Hevia Sieira Absoluto 16 5
Daniel Fernández Romero Absoluto 36 4
Carlos Piña López Absoluto 53 3
Jorge Méndez Somoza Absoluta 67 2,5
José Benito Cores Rañó Absoluto 72 2
Manuel Castaño Ces Absoluto 87 1

 

II Torneo Concello de Muxía

Jorge Mendez Rial campión na categoría SUB-12 en Muxía.

Click on image to enlarge.

Resultados por categorías:

Sub 8 | Sub 10 | Sub 12 | Sub 14 | Absoluto

 

SUB 8 | Sub 10 | Sub 12 | Sub 14 | Absoluto

Rk. Nome Club Pts. Buchholz Buchholz FIDE
1 Carballo Sandobal Kevin Cabo Touriñán 7.0 26.5 21.5 28.0
2 Rey Chimera Luca Xadrez Fontecarmoa 5.0 28.0 21.0 19.0
3 Oubiña Santorum Roi Xadrez Fontecarmoa 5.0 27.0 20.0 22.0
4 Lago Pazos Anxo Cabo Touriñán 5.0 27.0 20.0 22.0
5 Suárez Gómez Paula Xadrez Fontecarmoa 4.0 27.0 20.0 16.0
6 Riveiro Suarez Mauro Xadrez Rianxo 4.0 24.5 17.5 14.0
7 Fernández Romano Brigo Xadrez Fontecarmoa 3.5 23.5 16.5 14.0
8 Sanchez Vazquez Lois Peleteiro 3.5 20.5 15.5 13.5
9 Suárez Guiance Jose Colexio Canosa-Rus 3.5 19.0 14.0 10.5
10 Pazos Pérez Adrián Vimianzo 3.0 26.0 19.0 12.0
11 Rodriguez Pérez Jesús Xadrez Fontecarmoa 3.0 22.0 17.0 12.0
12 Carballa López Iván Xadrez Fontecarmoa 2.5 21.0 16.0 10.0
13 Sobrido Canosa Santiago   2.5 19.5 15.5 10.5
14 Freire Agra Lúa   2.5 19.0 14.0 11.5
15 Ferreiro Rodriguez Jose Antonio Escola Técnica de Xadrez Coruña 1.5 19.0 15.0 7.5
16 Suárez Guiance Eva Colexio Canosa-Rus 0.5 19.5 14.5 1.5

 

Sub 8 | SUB 10 | Sub 12 | Sub 14 | Absoluto

Rk. Nome Club Pts. Buchholz Buchholz FIDE
1 Pérez Dapoza Cesar Xadrez Ourense 6.5 28.5 23.0 25.5
2 Fernández Romano Artai Xadrez Fontecarmoa 5.5 28.0 21.5 22.5
3 Lobato Rey Pablo Xadrez Fontecarmoa 5.5 27.5 21.0 23.0
4 Girón Hermo Xabier Peleteiro 5.0 26.5 20.0 20.0
5 Rodriguez Ferreirós Andrés Xadrez Fontecarmoa 5.0 23.0 17.5 19.0
6 Lago Pazos Adrián Cabo Touriñán 4.5 23.5 18.0 17.5
7 Sanchez Vazquez Martín Peleteiro 4.5 23.0 16.5 17.5
8 Búa Alonso Anxo Xadrez Fontecarmoa 4.0 30.5 24.0 18.0
9 Carou Filgueira Marcos Xadrez Rianxo 4.0 29.0 22.5 18.0
10 Vilela Lagoa Eloy Cabo Touriñán 4.0 24.0 18.5 16.0
11 Rey Figueira Brais Xadrez Rianxo 4.0 23.5 18.0 13.0
12 Millán Manteca Oscar Xadrez Fontecarmoa 4.0 18.5 14.5 12.0
13 Vázquez Brea Raúl Xadrez Fontecarmoa 3.5 23.5 18.0 15.0
14 Rey Carlín Adrian Peleteiro 3.5 21.5 16.0 15.5
15 Mallo Antón Gallaecia 3.0 25.5 19.0 18.0
16 Buitron David Gallaecia 3.0 23.0 17.5 15.0
17 Mendez Añón Marco Colexio Canosa-Rus 3.0 19.5 15.5 11.0
18 Lopez Castro Jorge Xadrez Fontecarmoa 3.0 18.0 13.0 11.0
19 Agrelo Márquez Pedro Colexio Canosa-Rus 3.0 17.0 12.5 7.0
20 Villar Pombo Daniel Colexio Canosa-Rus 2.5 22.0 17.0 13.5
21 Hermida Carou César Xadrez Bretema 2.0 19.5 14.5 10.0
22 Castron Gonzalez Mariña Xadrez Bretema 2.0 17.5 13.0 7.0
23 Carballa López Eva Xadrez Fontecarmoa 1.5 19.5 15.0 3.5
24 Romero Conde Pepe Xadrez Fontecarmoa 1.5 14.5 10.5 5.5
25 Moreno Pablo Cabo Touriñán 1.0 19.0 14.0 7.0

 

Sub 8 | Sub 10 | SUB 12 | Sub 14 | Absoluto

Rk. Nome Elo Club Pts. Buchholz Buchholz FIDE
1 Mendez Rial Jorge 1286 Xadrez Rianxo 6.0 29.0 23.0 24.0
2 Gonzalez Eiris Daniel 1393 Arteixo 6.0 25.0 19.0 25.0
3 Bello Ramos Matín 0 Circulo Mercantil Riveira 5.0 27.0 21.0 19.0
4 Martínez Doldán Jaime 1289 Xadrez Fontecarmoa 5.0 27.0 21.0 19.0
5 Sánchez Vazquez Carla 0 Peleteiro 4.5 30.0 24.0 22.5
6 Perol Hurtado Adrián 0 Peleteiro 4.5 25.0 19.0 17.5
7 Suarez Rozas David 0 Gallaecia 4.0 24.0 18.0 16.0
8 Rodriguez Ferreirós Angela 0 Xadrez Fontecarmoa 4.0 22.0 17.0 14.0
9 Bayón Rolo Miguel Angel 0 Xadrez Fontecarmoa 3.5 27.5 21.5 17.5
10 Regueiro Romero Alfredo Benito 0 Peleteiro 3.5 24.5 18.5 14.5
11 Durán Otero Anxo 0 Xadrez Fontecarmoa 3.5 23.5 18.5 16.5
12 Rodriguez Otero Iván 0 Peleteiro 3.5 20.0 15.0 13.5
13 Alvite Moure Kefrén 0 Cabo Touriñán 3.0 24.5 18.5 14.0
14 Ramos Rial Carlos 0 Peleteiro 3.0 19.0 15.0 10.0
15 Rey Suarez Iván 0 Xadrez Fontecarmoa 3.0 18.5 14.5 11.0
16 Fernandez Rozas Javier 0 Escola Tecnica de Xadrez 3.0 18.5 12.5 8.0
17 Argibay Pampín Carlos 0 Circulo Mercantil Riveira 2.0 20.5 16.0 7.0
18 Moure Rodriguez Antón 0 Peleteiro 2.0 19.5 14.5 8.0
19 Castaño y Calo Antonio Francisco 0 Xadrez Bretema 1.0 17.5 14.0 3.0
20 Castro Ibañez Marcos 0 Escola Tecnica de Xadrez Coruña 0.0 18.0 14.0 0.0

 

Sub 8 | Sub 10 | Sub 12 | SUB 14 | Absoluto

Rk. Nome Elo Club Pts. Buchholz Buchholz FIDE
1 García Sobrino David 1574 Xadrez Pontevedra 6.5 27.5 21.5 27.0
2 Dorado Meijide Andrea 1346 Xadrez Fontecarmoa 6.0 27.0 20.5 25.0
3 Represa Perez Mireya 1608 Xadrez Laroca 5.5 29.5 23.0 22.0
4 Pérez Martínez David 0 Cabo Touriñán 5.0 23.0 17.5 18.0
5 Boo Vallejo Marcos 1439 Xadrez Fontecarmoa 4.0 29.0 22.5 18.0
6 Papín Traba Miguel 0 Cabo Touriñán 4.0 27.5 21.5 16.0
7 Moares Galban Javier 0 Xadrez Rianxo 4.0 27.5 21.0 18.0
8 Cores Raño Vicente 0 Xadrez Rianxo 4.0 25.0 18.5 19.0
9 García Alonso Iago 0 Xadrez Fontecarmoa 4.0 23.5 17.0 14.0
10 Sampaño Rey Sara 0 Xadrez Rianxo 4.0 19.0 14.0 15.0
11 Oubiña Fernandez Lucas 0 Xadrez Ribadumia 3.0 24.5 18.0 10.0
12 Rey Vicente Clara 0 Xadrez Rianxo 3.0 23.5 17.5 15.0
13 Rey Vicente Tania 0 Xadrez Rianxo 3.0 20.0 15.0 9.0
14 Dominguez Galbán Nuria 0 Xadrez Rianxo 3.0 19.5 14.5 11.0
15 Lorenzo Pose Martín 0 Arteixo 3.0 19.0 15.0 11.0
16 Lorenzo Cedeira Marcos 0 Arteixo 3.0 19.0 13.5 11.0
17 Vilela Pérez Jose Luis 0 Cabo Touriñán 2.0 18.5 14.5 10.0
18 Pazos Pérez Andrea 0 Vimianzo 2.0 18.5 12.5 6.0
19 Romay Agra Tomás 0   1.0 18.0 14.0 5.0
20 Martinez Borrajo Manuel 0 Circulo Mercantil Riveira 0.0 16.5 12.5 0.0

 

Sub 8 | Sub 10 | Sub 12 | Sub 14 | ABSOLUTO

Rk. Nome Elo Club Pts. Buchholz Buchholz FIDE
1 Pena Torres José Carlos 2073 Xadrez Algalia 6.0 27.0 21.5 24.5
2 Abella Vázquez Cesar 2117 Xadrez Algalia 5.5 31.5 25.5 25.0
3 Suarez Gómez Julio 2110 Xadrez Fontecarmoa 5.5 30.0 24.0 25.5
4 Abuin Manuel 2119 Xadrez Rianxo 5.5 27.5 22.0 23.5
5 Abal Cores Lucas 1964 Xadrez Fontecarmoa 5.0 26.0 20.5 22.0
6 Vazquez Alonso Miguel Angel 1877 Gallaecia 5.0 25.0 19.0 19.0
7 Betanzos Jamardo Adrián 1553 Xadrez Fontecarmoa 5.0 24.5 19.5 20.0
8 Bouza-Brei Teijeiro Gonzalo 1896 Xadrez Fontecarmoa 5.0 21.0 16.5 15.0
9 Sánchez Camino José 1880 USC 4.5 26.5 20.5 20.5
10 Susavila Muñiz Antonio 1917 Xadrez Rianxo 4.5 25.0 20.0 18.5
11 Iglesias Iglesias Xosé Manuel 1759 Xadrez Algalia 4.5 25.0 19.5 18.0
12 Rodriguez López Evaristo 0 Xadrez Fontecarmoa 4.5 22.5 18.0 16.0
13 Hevia Sieira Alberto 1794 Xadrez Rianxo 4.0 26.5 21.0 20.0
14 Martinez Dourado Daniel 1790 Xadrez Rianxo 4.0 25.0 19.5 18.0
15 Antuña Dominguez Samuel 0   4.0 23.0 17.5 13.0
16 Varela Santiago Raúl 0 Xadrez Fontecarmoa 4.0 22.5 17.5 15.0
17 Montáns Lopez Adrián 1755 Xadrez Fontecarmoa 4.0 22.5 17.0 17.0
18 Abella Cruz Francisco Luis 1930 Gillán 4.0 22.5 17.0 16.0
19 Rodriguez Lamas Manuel 1793 Gallaecia 4.0 22.0 17.0 16.0
20 Sar Vilela Jose 1545 Cabo Touriñán 4.0 20.5 16.0 14.0
21 Rey Aguiño Antonio Javier 1617 Xadrez Fontecarmoa 4.0 18.0 13.5 14.0
22 Vidal Valtuille Roberto 0 Xadrez Fontecarmoa 3.5 28.5 22.5 18.5
23 López Maneiro José Manuel 0 Xadrez Fontecarmoa 3.5 22.0 17.5 14.0
24 Piña Lopez Carlos 0 Xadrez Rianxo 3.0 26.5 21.5 14.0
25 Portas Betanzos Ezequiel 1554 Xadrez Fontecarmoa 3.0 25.0 20.0 15.0
26 Vilela Soneira Eleuterio 0 Cabo Touriñán 3.0 24.0 19.0 14.0
27 Alcalde Santos Máximo 0 Xadrez Fontecarmoa 3.0 22.0 17.5 11.5
28 Lago Freire Tomás 0 Cabo Touriñán 3.0 21.5 16.5 10.0
29 Diz Suarez Carlos 1754 Xadrez Fontecarmoa 3.0 21.5 16.0 13.0
30 Vidal Fernández Andrés 0 Xadrez Bretema 3.0 21.0 16.5 13.0
31 Represa Garazo Juan Manuel 1549 Xadrez Laroca 3.0 21.0 15.0 13.0
32 Saborido Gonzalo 0 Cabo Touriñán 3.0 20.0 15.0 10.0
33 Fernandez Romero Daniel 1335 Xadrez Rianxo 3.0 20.0 14.5 8.0
34 Eirin Vigo Ismael 0 Cabo Touriñán 3.0 19.0 14.0 10.0
35 Blanco Seijas Adrián 0 Xadrez Fontecarmoa 2.5 21.5 15.5 9.5
36 Castaño Ces Manuel 0 Xadrez Rianxo 2.0 22.0 17.5 9.0
37 Cores Rañó Jose Benito 0 Xadrez Rianxo 2.0 21.5 16.5 7.0
38 Boo Torres Marcos 0 Xadrez Fontecarmoa 2.0 18.5 13.5 3.0
39 Alonso González Lorena 0 Xadrez Fontecarmoa 2.0 17.5 12.0 5.0
40 Diaz Alzate Anderson 0 Cabo Touriñán 1.0 22.5 17.5 7.0
41 Mendez Somoza Jorge 0 Xadrez Rianxo 1.0 20.5 16.5 5.0
42 Moreno Ricardo 0 Cabo Touriñán 1.0 18.0 13.5 6.0
43 Romero Alegret Arturo 0 Xadrez Fontecarmoa 1.0 13.0 10.0 4.0

 

Páxinas

Subscribirse a Xadrez Rianxo RSS