Comezo da Liga Galega 2014

 

Resultados da primeira xornada:

División de Honra: Padrón-Rianxo 5-1 EXP Ramón Escudeiro Tilve
2ª división: Viaxes Barraña "B" 0-4 Viaxes Barraña
3ª división: Escola Xadrez Brétema 4-0 Viaxes Barraña "C"
 

 
 

    

VI Torneo Concello de A Pobra do Caramiñal

HEVIA CAMPIÓN!!!

Novo éxito dos integrantes do Xadrez Rianxo, desta volta no concello veciño da Pobra do Caramiñal. O torneo disputado polo sistema de rápidas a 15´, tivo lugar o sábado 14 de decembro, onde tras sete roldas o primeiro e o segundo posto foron acadados por Alberto Hevia e Manuel Abuín respectivamente.

Os rianxeiros disputaron unha gran partida "fratricida", que xunto a outros resultados, provocou un triplo empate a puntos entre os tres primeiros clasificados, pero decantándose o torneo do lado de Hevia por ter un mellor desempate final, o cal só cedeu unha das sete partidas disputadas, ante o terceiro clasificado Manuel Barros do Mercantil de Ribeira.

Agradecerlle a organización do torneo ó Clube Deportivo Marquiño xunto coa colaboración da Concellaría de Deportes da Pobra do Caramiñal e o patrocinio da Sociedade Liceo Pobrense

Torneo de Nadal 2013

Escola Xadrez Rianxo 2013-2014

 

INSCRICIÓNS:

- No email escolaxadrezrianxo@gmail.com.

- No telefono 680193289 (só polas mañás).

- Na Aula Activa (ó carón do cuartel da Garda Civil) os venres de 19:30 a 22:00 ou sábados de 10:30 a 13:30.

Os horarios das clases están por determinar segundo número de inscritos.

 

Copa Barbanza Porto do Son 2013

Destacados resultados dos integrantes do Xadrez Rianxo, tanto a nivel individual como por equipos.

O pasado sábado día 12 de outubro, celebrouse no pavillón de Santa Irene no concello veciño de Porto do Son a Copa Barbanza 2013, onde cun total de 47 participantes, o Xadrez Rianxo cosechou uns triunfos indiscutibles.

Por Equipos, na categoría Sub18, o campión foi equipo formado polos xogadores: Carlos Piña, Carlos Penas, Daniel Fernandez e Javier Moares. O equipo de Rianxo Sub14 procramouse campión comarcal Sub18: Tania e Clara Rey Vicente, Vicente Cores Raño e Marcos Carou Filgueira. Na categoría absolutao ó equipo do Xadrez Rianxo formado por Manuel Abuin, Sergio Arevalillo, Alberto Hevia, Jose Manuel Gomez Vidal e Maria Romero Cubela, fixéronse có primeiro posto no podium.

En premios individuais, máis do mesmo, Tania Rey Vicente levouse o premio á campiona feminina sub18 e a súa irmá Clara campiona feminina categoria absoluta. Carlos Piña obtivo o premio ó primeiro comarcal sub18.

Na categoria absoluta, o terceiro posto conseguiuno o xogador do Xadrez Rianxo Sergio Arevalillo, mentres que o primeiro posto do torneo foi para Manuel Abuín, con pleno de victorias.

Clasificacións Copa Barbanza Porto do Son 2013

EQUIPOS:
Ranking Equipo Puntos Título
1 Rianxo 15 Campión
2 Mercantil 13 Campión Comarcal
3 Marquiño 12  
4 Boiro 11,5  
5 Padrón 10,5  
6 Gallaecia 9  
, Rianxo S18 9 Campión Sub18
8 Bretema 8  
  Rianxo S14 8 Campión Comarcal Sub18
  AD M Peleteiro 8 Campión Sub12
11 Mercantil S18 5,5  
  Mercantil S12 5,5 Campión Comarcal Sub12
13 Isolani 3  
 
INDIVIDUAL:
Abuín Boullón Manuel 1º Absoluto
Gómez Segade Pablo 2º Absoluto
Arevalillo Romero Sergio 3º Absoluto
Rey Vicente Clara 1ª Chicas
Gil Pérez Gerardo 1º Comarcal
   
Sixto Puente Eloy 1º Sub18
Rey Vicente Tania 1ª Sub18 Chicas
Piña Carlos 1º Sub18 Comarcal
   
Rodríguez Otero Ivan 1º Sub12
Campaña Paz Antonio 1º Sub12 Comarcal
 
CLASIFICACIÓN COMPLETA:
Rank SNo. Nome Elo FED Clube Pts BUC
1 1 Abuín Boullón Manuel 2119 Abs C Rianxo 6 23
2 2 Gómez Segade Pablo 2014 Abs Gallaecia 5 26½
3 3 Arevalillo Romero Sergio 1992 AbsC Rianxo 5 23½
4 6 Gil Pérez Gerardo 1914 AbsC Mercantil 5 22½
5 9 Núñez García Ramón 1837 AbsC Padrón 20½
6 5 Lago Fernández Fernando 1926 AbsC Marquiño 4 24
7 12 Outeiral Ricardo 1737 AbsC Marquiño 4 23
8 4 García Brión Alfonso 1933 AbsC Mercantil 4 23
9 15 Sixto Puente Eloy 1696 S18 Gallaecia 4 20½
10 13 Piñeiro Diego 1723 AbsC Boiro 4 20½
11 8 Amil Blanco Manuel 1841 AbsC Marquiño 4 20
12 10 Hevia Sieira Alberto 1790 Abs C Rianxo 4 18½
13 40 Rey Vicente Clara 0 S18CF Rianxo S14 4 18½
14 16 Mouriño Pepe 1679 AbsC Boiro 4 18½
15 28 García Romano Francisco 0 AbsC Mercantil 4 16
16 33 Ozores Samuel 0 ESP Boiro 22½
17 29 Gómez Vidal José Manuel 0 AbsC Rianxo 18
18 7 Susavila Muñiz Antonio 1883 AbsC Padrón 3 22
19 37 Piña Carlos 0 S18C Rianxo S18 3 21
20 47 Vidal Fernández Andrés 0 AbsC Bretema 3 19½
21 11 Otero Ramírez  Ángel 1741 Abs Isolani 3 18½
22 25 Fernandez Romero Daniel 0 S18C Rianxo S18 3 18½
23 46 Silva Samuel 0 Sub18 C Boiro 3 18
24 35 Pena Carlos 0 S18C Rianxo S18 3 17½
25 42 Rodríguez Otero Ivan 0 S12 Peleteiro 3 16
26 17 Creo Abeijón Diego 1664 AbsC Marquiño 3 15½
27 38 Ramos Rial  Carlos 0 S12 Peleteiro 3 15½
28 18 Uhía Manuel 1594 AbsC Bretema 3 14½
29 20 Campaña Paz Antonio 0 S12C Mercantil C 3 13½
30 30 Magariños Gómez Pablo 0 S18C Padrón 3 13
31 27 Gago Gude Iván 0 S18C Mercantil B 15
32 19 Bello Ramos Martín 0 S12C Mercantil C 2 20½
33 24 Cores Raño Vicente 0 S18C Rianxo S14 2 19½
34 34 Patiño Queiruga José Antonio 0 AbsC Bretema 2 17½
35 45 Silva Manuel 0 Sub18 C Boiro 2 17
36 22 Castaño Calo Antonio 0 S12C Bretema 2 15½
37 36 Perol Hurtado Adrián 0 S12 Peleteiro 2 15½
38 21 Carou Filgueira Marcos 0 S12C Rianxo S14 2 15
39 43 Romero Cubela María 0 AbsCF Rianxo 2 14½
40 39 Real Alonso Federico 0 S18C Mercantil B 2 11
41 23 Castaño Fran 0 AbsC Bretema 12
42 32 Moares Galbán Javier 0 S18C Rianxo S18 1 18
43 41 Rey Vicente Tania 0 S18CF Rianxo S14 1 15
44 31 Martínez Borrajo Manuel 0 S18C Mercantil B 1 14½
45 44 Sampedro Rodríguez Francisco 0 S12C Mercantil C ½ 12
46 26 Ferreiro  Marcano Ramses 0 Abs No Afiliado 0 15
47 14 Míguez Figuerido Jaime 1708 AbsC Marquiño 0 13
 

Clasificación Final V Trofeo Distribunosa Concello de Rianxo

Enlaces aos resultados finais do V Trofeo Distribunosa Concello de Rianxo:

Listaxe definitivo e oficial de inscritos

Resumo inscritos V Trofeo Distribunosa Concello de Rianxo

Proporción de categorías:

 
 
SUB 8 23 10%
SUB 10 30 13%
SUB 12 39 16%
SUB 14 24 10%
AFECCIONADO 17 7%
ABSOLUTA 104 44%
 

En resumidas contas un ano máis conseguimos romper co número de xogadores que acudirán ó torneo cun total de 229. Gracias a todos. 

 

Mestres titulados:

GM  3  
MI  1
MF  7

Como curiosidade contar que actualmente en todo o mundo hai 1420 Grandes Mestres Internacionais, en Rianxo imos contar con tres deles, digno de ver.

 

Categoría Absoluta:

 

 

SUB 18  22 20%
FEMININA  5 5%
LOCAL (se é de Rianxo)  11 10%
VETERÁNS (55 anos ou máis)  6 6%
NINGUNHA DAS ANTERIORES  64 59%
 

 

V Trofeo Distribunosa Concello de Rianxo

 
 

 

Descarga as bases do torneo
Inscríbete no torneo
Data límite o xoves 29 de agosto ás 12:00.
Ampliado o prazo ata as 16:00

Listaxe de inscritos

 

     
NOME APELIDOS ELO FIDE
 

 

Listaxe actualizada en tempo real según se van inscribindo os participantes.

Ordeados polo ELO. Se o participante posue titulación oficial, aparecerá entre parénteses despois dos apelidos.

A data límite para inscribirse será o xoves 29 de agosto ás 12:00h.

Número de inscritos ata agora:

 

 

III Torneo Bar Toffe

Jesús Rodríguez Pérez do Marquiño de A Pobra proclamouse campión do III Torneo Bar Toffe, segundo clasificado foi Manuel Abuín Boullón do Xadrez Rianxo e Antonio Susavila do Xadrez Padrón terceiro na xeral.

Jesús Rodríguez Pérez campión con David Alcalde Costas.

Manuel Abuín Boullón subcampión con David Alcalde Costas.

María José Romero Cubela do Xadrez Rianxo campiona feminina, Carlos Piña López do Xadrez Rianxo campión sub18, Martín Bello Ramos do Mercantil Ribeira campión sub14 e Artai Fernández Romano do Xadrez Fontecarmoa de Vilagarcia campión sub10.

Dar as gracias a tódol@s participantes e en particular a David Alcalde Costas, xerente do Bar Toffe, artífice deste torneo.

A clasificación final foi a seguinte:

Rank SNo. Nombre Elo FED Club Tipo Pts BUC
1 3 Rodriguez Perez Jesus 2023 ESP MARQUIÑO A POBRA   15½
2 2 Abuin Boullon Manuel Angel 2119 ESP C.X. RIANXO   5 15
3 4 Susavila Muñiz Antonio 1884 ESP C.X. PADRON   5 14
4 6 Amil Blanco Manuel A. 1841 ESP MARQUIÑO A POBRA   5 13½
5 1 Espiñeira Gonzalez Diego MI 2341 ESP C.X. PADRON   17
6 13 Bello Ramos Martin 0 ESP MECANTIL RIVEIRA S12 4 15
7 10 Piña Lopez Carlos 1439 ESP C.X. RIANXO S18 4 14½
8 11 Mendez Rial Jorge 1395 ESP C.X. RIANXO   4 14½
9 5 Nuñez Garcia Ramon 1862 ESP C.X. PADRON   4 13½
10 7 Martinez Dourado Daniel 1767 ESP C.X. RIANXO   4 13
11 35 Torrado Viturro Rafael A. 0 ESP POUSA DAS ANIMAS   4 11
12 15 Cores Raño Jose Benito 0 ESP C.X. RIANXO   12
13 21 Magariños Gomez Pablo 0 ESP C.X. PADRON   11
14 9 Lopez Louro Marcos 1457 ESP C.X. PADRON   3 16
15 25 Ozores Sieira Samuel 0 ESP POUSA DAS ANIMAS   3 14½
16 36 Vidal Martinez Andres 0 ESP MARQUIÑO A POBRA   3 12
17 12 Fernandez Romero Daniel 1283 ESP C.X. RIANXO S18 3 11½
18 37 Viturro Garcia Raul 0 ESP POUSA DAS ANIMAS   3 11½
19 17 Fernandez Romano Artai 0 ESP FONTECARMOA S10 3 11
20 19 Gomez Vidal Jose Manuel 0 ESP C.X. RIANXO   3 11
21 18 Gago Gude Ivan 0 ESP MERCANTIL RIVEIRA S18 3
22 33 Romero Cubela Maria Jose 0 ESP C.X. RIANXO   3 8
23 32 Romano Garcia Francisco 0 ESP MERCANTIL RIVEIRA   3
24 14 Cernadas Castro Luis 0 ESP C.X. RIANXO   13½
25 34 Sampaño Rey Sara 0 ESP C.X. RIANXO   10½
26 20 Hermo Martinez David 0 ESP C.X. RIANXO   2 13
27 16 Fernandez Carrodeguas Jose Enriq 0 ESP C.X. RIANXO   2 13
28 30 Rey Vicente Tania 0 ESP C.X. RIANXO   2 12
29 27 Rey Figueira Brais 0 ESP C.X. RIANXO   2 11½
30 23 Moares Galban Javier 0 ESP C.X. RIANXO   2 10½
31 31 Riveiro Suarez Mauro 0 ESP C.X. RIANXO   2 10
32 29 Rey Vicente Clara 0 ESP C.X. RIANXO   2
33 26 Real Alonso Federico 0 ESP MERCANTIL RIVEIRA S18 1 12½
34 22 Martinez Dourado Nestor 0 ESP C.X. RIANXO   1 12
35 28 Rey Franco Gustavo 0 ESP C.X. RIANXO   1 10½
36 24 Navarro Ramos Juan 0 ESP C.X. RIANXO   1
37 8 Piñeiro Nuñez Diego 1723 ESP POUSA DAS ANIMAS   0 12

 

BASES

III Torneo Bar Toffe

Venres, 16 de agosto de 2013

ORGANIZA: Club Xadrez Rianxo

PATROCINA: Bar Toffe

COLABORA: Distribunosa e Concello de Rianxo

DATA: Venres 16 de agosto.

LUGAR DE XOGO: Bar Toffe

HORARIO:

  • 20,45 : Presentación dos xogadores/as.
  • 21,00 : Rolda 1ª.
  • 21,20 : Rolda 2ª.
  • 21,40 : Rolda 3ª.
  • 22,00 : Rolda 4ª.
  • 22,20 : Rolda 5ª.
  • 22,40 : Rolda 6ª.
  • 23,00 : Clausura, entrega de premios.

ÁRBITRO: Membros do Club Xadrez Rianxo, as súas decisións serán inapelables.

SISTEMA DE XOGO: Sistema suízo a 6 roldas.

RITMO DE XOGO: 10 minutos por xogador/a.

PREMIOS:

Trofeos aos 3 primeiros clasificados da xeral,

1º sub 18, 14, 10 e 1ª femenina

INSCRICIÓN: Gratuita no enderezo electrónico: escolaxadrezrianxo@gmail.com indicando nome, apelidos e categoría.

 

Nota: Os participantes no torneo autorizan á publicación dos datos persoais nos diferentes medios de comunicación que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento.

(listaxes de resultados, clasificacións, participantes, xogos, etc.)

A inscrición no torneo implica a aceptación deste regulamento.

A organización reservase o dereito de admisión.

Páxinas

Subscribirse a Xadrez Rianxo RSS