III Torneo Bar Toffe

Jesús Rodríguez Pérez do Marquiño de A Pobra proclamouse campión do III Torneo Bar Toffe, segundo clasificado foi Manuel Abuín Boullón do Xadrez Rianxo e Antonio Susavila do Xadrez Padrón terceiro na xeral.

Jesús Rodríguez Pérez campión con David Alcalde Costas.

Manuel Abuín Boullón subcampión con David Alcalde Costas.

María José Romero Cubela do Xadrez Rianxo campiona feminina, Carlos Piña López do Xadrez Rianxo campión sub18, Martín Bello Ramos do Mercantil Ribeira campión sub14 e Artai Fernández Romano do Xadrez Fontecarmoa de Vilagarcia campión sub10.

Dar as gracias a tódol@s participantes e en particular a David Alcalde Costas, xerente do Bar Toffe, artífice deste torneo.

A clasificación final foi a seguinte:

Rank SNo. Nombre Elo FED Club Tipo Pts BUC
1 3 Rodriguez Perez Jesus 2023 ESP MARQUIÑO A POBRA   15½
2 2 Abuin Boullon Manuel Angel 2119 ESP C.X. RIANXO   5 15
3 4 Susavila Muñiz Antonio 1884 ESP C.X. PADRON   5 14
4 6 Amil Blanco Manuel A. 1841 ESP MARQUIÑO A POBRA   5 13½
5 1 Espiñeira Gonzalez Diego MI 2341 ESP C.X. PADRON   17
6 13 Bello Ramos Martin 0 ESP MECANTIL RIVEIRA S12 4 15
7 10 Piña Lopez Carlos 1439 ESP C.X. RIANXO S18 4 14½
8 11 Mendez Rial Jorge 1395 ESP C.X. RIANXO   4 14½
9 5 Nuñez Garcia Ramon 1862 ESP C.X. PADRON   4 13½
10 7 Martinez Dourado Daniel 1767 ESP C.X. RIANXO   4 13
11 35 Torrado Viturro Rafael A. 0 ESP POUSA DAS ANIMAS   4 11
12 15 Cores Raño Jose Benito 0 ESP C.X. RIANXO   12
13 21 Magariños Gomez Pablo 0 ESP C.X. PADRON   11
14 9 Lopez Louro Marcos 1457 ESP C.X. PADRON   3 16
15 25 Ozores Sieira Samuel 0 ESP POUSA DAS ANIMAS   3 14½
16 36 Vidal Martinez Andres 0 ESP MARQUIÑO A POBRA   3 12
17 12 Fernandez Romero Daniel 1283 ESP C.X. RIANXO S18 3 11½
18 37 Viturro Garcia Raul 0 ESP POUSA DAS ANIMAS   3 11½
19 17 Fernandez Romano Artai 0 ESP FONTECARMOA S10 3 11
20 19 Gomez Vidal Jose Manuel 0 ESP C.X. RIANXO   3 11
21 18 Gago Gude Ivan 0 ESP MERCANTIL RIVEIRA S18 3
22 33 Romero Cubela Maria Jose 0 ESP C.X. RIANXO   3 8
23 32 Romano Garcia Francisco 0 ESP MERCANTIL RIVEIRA   3
24 14 Cernadas Castro Luis 0 ESP C.X. RIANXO   13½
25 34 Sampaño Rey Sara 0 ESP C.X. RIANXO   10½
26 20 Hermo Martinez David 0 ESP C.X. RIANXO   2 13
27 16 Fernandez Carrodeguas Jose Enriq 0 ESP C.X. RIANXO   2 13
28 30 Rey Vicente Tania 0 ESP C.X. RIANXO   2 12
29 27 Rey Figueira Brais 0 ESP C.X. RIANXO   2 11½
30 23 Moares Galban Javier 0 ESP C.X. RIANXO   2 10½
31 31 Riveiro Suarez Mauro 0 ESP C.X. RIANXO   2 10
32 29 Rey Vicente Clara 0 ESP C.X. RIANXO   2
33 26 Real Alonso Federico 0 ESP MERCANTIL RIVEIRA S18 1 12½
34 22 Martinez Dourado Nestor 0 ESP C.X. RIANXO   1 12
35 28 Rey Franco Gustavo 0 ESP C.X. RIANXO   1 10½
36 24 Navarro Ramos Juan 0 ESP C.X. RIANXO   1
37 8 Piñeiro Nuñez Diego 1723 ESP POUSA DAS ANIMAS   0 12

 

BASES

III Torneo Bar Toffe

Venres, 16 de agosto de 2013

ORGANIZA: Club Xadrez Rianxo

PATROCINA: Bar Toffe

COLABORA: Distribunosa e Concello de Rianxo

DATA: Venres 16 de agosto.

LUGAR DE XOGO: Bar Toffe

HORARIO:

  • 20,45 : Presentación dos xogadores/as.
  • 21,00 : Rolda 1ª.
  • 21,20 : Rolda 2ª.
  • 21,40 : Rolda 3ª.
  • 22,00 : Rolda 4ª.
  • 22,20 : Rolda 5ª.
  • 22,40 : Rolda 6ª.
  • 23,00 : Clausura, entrega de premios.

ÁRBITRO: Membros do Club Xadrez Rianxo, as súas decisións serán inapelables.

SISTEMA DE XOGO: Sistema suízo a 6 roldas.

RITMO DE XOGO: 10 minutos por xogador/a.

PREMIOS:

Trofeos aos 3 primeiros clasificados da xeral,

1º sub 18, 14, 10 e 1ª femenina

INSCRICIÓN: Gratuita no enderezo electrónico: escolaxadrezrianxo@gmail.com indicando nome, apelidos e categoría.

 

Nota: Os participantes no torneo autorizan á publicación dos datos persoais nos diferentes medios de comunicación que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento.

(listaxes de resultados, clasificacións, participantes, xogos, etc.)

A inscrición no torneo implica a aceptación deste regulamento.

A organización reservase o dereito de admisión.